Portal prawa-ucznia.pl
aktulanościsłowniczek pojęćtemat na interwencjęprawo powszechnetelefony i adresydo pobraniakontaktprawo wew. szkoły

Zgłoś temat na interwncję

Redakcja serwisu prawa-ucznia.pl czeka na Państwa sygnały o wszelkiego rodzaju nieprawidłowościach w życiu szkoły. 

Chętnie podejmiemy się interwencji. Proszę w mailu opisać sytuacje, podać precyzyjnie adres i nazwę szkoły i jakiś kontkat do siebie. 

Na życzenie gwarantujemy anonimowość.

redaktor naczelny

Krzysztof Olędzki

 

Oto list jednego z uczniów.

Niesprawiedliwość w Polskich szkołach.
Wielu uczniów spotyka się w szkole z niesprawiedliwością ze strony nauczycieli np. uczeń niewinny dostaje uwagę za ucznia winnego, kiedy to uczeń winny nie ponosi żadnych konsekwencji lub
pięć punktów - piątka, dla innych, pięć punktów - trója.


Szkoła - miejsce gdzie zdobywamy wiedzę, gdzie uczymy się podstawowych zasad wychowania. Miejsce, do którego zawsze powinniśmy wracać z ochotą. Ale czy tak jest?
Okazuje się, że wcale nie i od razu nasuwa się pytanie, dlaczego? Zawsze wpajano mi, że należy być sprawiedliwym i nikogo nie faworyzować ze względu na ubiór, religię czy kompetencje. Jednak opinie uczniów mówią coś innego:
 - Niektórzy nauczyciele są niesprawiedliwi w stosunku do uczniów. Uczniowie, którzy na początku mają dobre oceny później łatwiej jest im w szkole. Nigdzie nie ma sprawiedliwości i nie ma co liczyć, że będzie."
 - Ja także zgadzam się z tym, że wszędzie jest niesprawiedliwość, ale w szkole jest najbardziej wkurzająca."
 - Nie myślę o tym, bo jak myślę o szkole to mnie głowa boli."

Czytając te wypowiedzi można dojść do jednego prostego wniosku - nauczyciele są niesprawiedliwi.  Również zgadzam się z tymi wypowiedziami, sama ostatnio doświadczyłam niesprawiedliwości na własnej skórze. Podczas lekcji siedziałam grzecznie w przedostatniej ławce, pisałam wszystko co nauczyciel dyktował, nie rozmawiałam, siedziałam cicho natomiast dwóch kolegów, którzy siedzieli za mną cały czas rozmawiali, krzyczeli i chodzili po klasie. Po lekcji okazało się, że uwagę dostałam ja, a koledzy
nie ponieśli żadnych konsekwencji. Dyrekcja szkoły nie reaguje na żadne skargi. Co z tym zrobi? Czy sprawiedliwość zawita kiedyś w polskich szkołach?

 

M

 


redaktor Krzysztof Olędzki

Witam na stronie portalu
prawa-ucznia.pl.


Jeśli tu trafiłeś, to prawdopodobnie ze względu na kłopoty w szkole. Zawsze możesz zwrócić się do nas o pomoc, ale pierwszymi osobami, jakie mogą Ci pomóc są Twoi rodzice. Jeśli chodzisz do publicznej (państwowej) szkoły, masz do czynienia z wieloma niepokojącymi zachowaniami. Powinieneś wiedzieć, że te sytuacje i zachowania nauczycieli w publicznych szkołach bardzo często są niewłaściwe i nienormalne. Na świecie, poza szkołą jest wielu ludzi, którzy inaczej postępują, szanują innych, są uczciwi, lojalni, brzydzą się przemocą, przymusem, kłamstwem donosicielstwem. Cenią sobie odwagę i honor. To z nich i ze swoich rodziców powinieneś brać przykład, a nie z swoich nauczycieli.

Krzysztof Olędzki

o redakcjilinkigaleria